Elemento video & audio

Vokāla ierakstīšanas tehnoloģijas

Balss ierakstīšanas tehnoloģijas - Berklija mūzikas koledžas kurss.

Jauns bezmaksas kurss angļu valodā, Berklija mūzikas koledža

Vokāla ierakstīšanas tehnoloģijas kursa vietne ir atrodama šeit: Vocal Recording Technology

Jaunais bezmaksas Berklija mūzikas koledžas kurss iepazīstina ar vairākām vokāla ieraksta un apstrādes tehnoloģijām, ko ikdienā izmanto profesionāļi. Sākot vokāla skaņas pārveidošanu analogā signālā mikrofonā, šī signāla pastiprināšanu, dinamiskā diapazona maiņu, spektra izlīdzināšanu un analogo ciparu pārveidošanu līdz pat ierakstam datorā un tālākai apstrādei. Kursa autors ir apņemies veltīt daļu izklāsta laika cilvēka dzirdes īpatnībām, kā arī tam, ko cilvēki parasti mēģina saklausīt ierakstītajā cilvēka balsī, kas, savukārt, var noteikt cilvēka noskaņu un emocijas.

Kursa autors ir Prince Charles Alexander – Berklija mūzikas koledžas profesors, producents un inženieris ar ilggadēju pieredzi skaņas producēšanā. Kursā iekļautais materiāls varētu noderēt visiem tiem, kuri interesējas par kvalitatīvu vokāla ierakstu un tā pēcapstrādi.

Kurss sastāv no īsiem lekciju un demonstrāciju videoierakstiem, testiem un diskusijām ar citiem šajā kursā studējošajiem. Gala pārbaudījuma nosacījumi pagaidām nav publicēti, bet tā kārtošana nav obligāta. Kursā var reģistrēties tikai ar mērķi noskatīties videomateriālu.