Elemento video & audio

Savvaļas dzīvnieku kinematogrāfijas kurss

Šis bezmaksas kurss ir daļa no kinematogrāfistu Pola Atkinsa, ASC un Stīvena Laithila, ASC četru dienu semināra, kurā apskatītas savvaļas dokumentālo filmu veidošanas metodes. Seminārs organizēts un ierakstīts Džeksonas savvaļas filmu festivālā (Jackson Wild Film Festival) Austrijā 2022. gada rudenī.

Kursa vadītāji:

  1. Pols Atkins, ASC: pazīstams ar savu darbu pie dabas vēstures filmām, viņš ir strādājis ar National Geographic, Disney, BBC un arī spēlfilmās kopā ar tādiem slaveniem režisoriem kā Alehandro Inaritu un Terenss Maliks.
  2. Stīvens Laithils, ASC: pieredzējis kinematogrāfs, četrkārtējs Amerikas Kinematogrāfistu biedrības prezidents un pedagogs – jau desmit gadus pārrauga kinematogrāfijas programmu Amerikas Filmu institūtā. Savas karjeras laikā viņš ir strādājis pie neskaitāmām dokumentālajām filmām.

Kursā izmantota praktiska, eksperimentāla pieeja – semināra vadītāji nemēģina dalībniekiem sniegt pēc iespējas vairāk teorētisku zināšanu, tā vietā viņi nosūtīta dalībniekus filmēt un pieņemt radošus lēmumus, protams dodot padomus un palīdzot filmēšanas gaitā. Pēc tam tiek analizēts dalībnieku safilmētais materiāls un sniegta atgriezeniskā saite.

Neskaitot semināra dalībnieku iepazīšanās daļu, kurss sastāv no piecām daļām:

  1. Teorija par dabisko apgaismojumu un kā to izmantot (31 minūtes);
  2. Eksperimentālā daļa, kurā komandas izdomā stāstu un filmē, vērojot apkārtējo dabu (23 minūtes);
  3. Analīzes daļa, kur tiek caurskatīts safilmētais materiāls un veikta analīze, kas bija labi, kas nē un kāpēc (107 minūtes)
  4. Papildu materiāla filmēšana saskaņā ar saņemto atgriezenisko saiti (40 minūtes);
  5. Pabeigto īsfilmu prezentācija un diskusija par to kādu iespaidu tās atstāj uz skatītājiem (14 minūtes).

CineD vietnē var uzzināt vairāk par šī kursa saturu un ielūkoties tā tapšanas aizkadrā. Kurss visiem interesentiem pieejams bez maksas tiešsaistes filmētāju izglītības vietnē MZed.com, nepieciešama vien reģistrācija.