Elemento video & audio

Ideju pārvēršana filmēšanas plānā – semināra tiešraide

Ideju pārvēršana filmā

CREATIVELIVE organizē bezmaksas semināru – tiešraidi no Sanfrancisko. Tam ir divas daļas The Cinematographer Prepares un Shooting The Scene. Tiešraide notiks angļu valodā un skatāma bezmaksas vien 31. martā un 1. aprīlī. Video straumei varēs pieslēgties katru vakaru sākot ar plkst. 19.00 pēc Latvijas laika. CREATIVELIVE parasti nodrošina arī bezmaksas raidījumu atkārtojumus Eiropas laika zonai – nākamajā rītā plkst. 8.00.

Pirmā diena „Kinematogrāfs sagatavojas” The Cinematographer Prepares ir veltīta filmas uzņemšanas sagatavošanas procesam – kas ir nepieciešams, lai tas noritētu veiksmīgi, produktīvi un radoši. Šajā daļā Jūs uzzināsiet kā pārvērst autora kinematogrāfisko vīziju praktiskā filmēšanas plānā un kā analizēt filmas scenāriju no estētiskā, praktiskā un tehniskā viedokļa.

Otrā diena „Ainas filmēšana” – Shooting The Scene veltīta filmēšanas plāna pārvēršanai rediģējamā video materiālā – kā to izdarīt efektīvi, ekonomiski un mākslinieciski. Cita starpā uzzināsiet arī kā:

  • Noteikt cik daudz kadru/plānu ir nepieciešams vienai epizodei;
  • Izvirzīt prasības praktiskai filmēšanai gan no estētiskā, gan arī no tehniskā viedokļa;
  • Panākt labāku nofilmēto materiālu praktiskā situācijā.

Nodarbību vadītājs Džims – Jim Denault ir strādājis gan pie lielbudžeta studijas filmu, gan pie indie filmu tapšanas, gan arī pie televīzijas seriālu veidošanas. Starp godalgotajām filmām ir The Campaign, Boys Don’t Cry, and Game Change Tiešraides semināra laikā viņš dalīsies ar pieredzi, kas iegūta vairāk kā 30 gadus strādājot šajā industrijā.

Nodarbību materiāls palīdzēs kinematogrāfiem, operatoriem un filmu veidotājiem iemācīties sistemātiskāku pieeju filmēšanas plānošanai un radošo ieceru realizēšanai. Pēc mācību materiāla apguves dalībnieki būs labāk sagatavoti ideju pārvēršanai izpildāmā filmēšanas plānā.