Elemento video & audio

Bieži jautā

Jaunumi - foto un video pasaulē

Daži fakti par VHS videokasetēm:

  1. Visi vadošie ieraksta mediju ražotāji ir pilnīgi pārtraukuši vai krietni samazinājuši VHS kasešu ražošanu;
  2. Aparatūra kvalitatīvai VHS kasešu atskaņošanai ir reti pieejama;
  3. Krāsas VHS ierakstā ar laiku nedaudz bālē, pat tad, ja Jūs to neatskaņojat. Pēc pāris gadu desmitiem ieraksta kvalitāte būs nedaudz zaudēta;
  4. Katru reizi atskaņojot videokaseti pavisam nedaudz tiek zaudēta ieraksta kvalitāte;
  5. VHS ieraksta kvalitāti var pasliktināt vai dzēst novietojot VHS kaseti spēcīgā elektromagnētiskajā laukā.

Situāciju var uzlabot, pārvēršot analogo VHS ierakstu ciparu formātā DVD vai uz kāda cita moderna informācijas nesēja:

  1. Ciparu formātā pārvērsta video turpmāka kopēšana ieraksta saglabāšanai vai pavairošanai ir veicama salīdzinoši vienkārši, izmantojot datortehniku. Turklāt, atšķirībā no VHS kasetes, ar katru kopēšanas reizi netiek zaudēta video kvalitāte.
  2. Saskaņā ar atsevišķu DVD ražotāju uzrādīto informāciju, ierakstītais video šādos diskos var saglabāties pat līdz 40-50 gadiem, protams, pieņemot, ka tiek ievērotas disku uzglabāšanas prasības, (sk. sadaļu “Cik ilgi mans ieraksts glabāsies DVD diskā?” zemāk.)
  3. DVD ierakstītajām video epizodēm ir vieglāk piekļūt (salīdzinot ar kaseti nav jāveic lentas pārtīšanas operācija) un DVD vieglāk lietot.

Kāda būs video kvalitāte ierakstītajā diskā?

Video kvalitāte DVD diskā būs tuvu oriģinālā VHS ieraksta kvalitātei. Atsevišķos gadījumos stabilizējot un filtrējot videosignālu, DVD ieraksts var izskatīties arī labāk nekā oriģinālais VHS ieraksts.

Cik daudz video var ierakstīt vienā DVD nezaudējot kvalitāti?

Līdz 60 minūtēm maksimālā kvalitātē, līdz 120 minūtēm labā kvalitātē. Divslāņu DVD var ierakstīt līdz 180min video, praktiski nezaudējot sākotnējo VHS ieraksta kvalitāti.

Ar kādām atskaņošanas ierīcēm varēs atskaņot ierakstītos DVD?

Ierakstītos DVD varēs astskaņot ar DVD un BluRay disku atskaņotājiem, kā arī datoros, kas aprīkoti ar šo disku nolasīšanas ierīcēm. Lūdzu, pārliecinieties, ka Jūsu disku atskaņotājs spēj atskaņot DVD-R/DVD+R (vai attiecīgi DVD+R DL un DVD-R DL) diskus.

Mēs izmantojam Verbatim vai Taiyo Yuden vienslāņa DVD-R/DVD+R diskus. Nepieciešamības gadījumā varam piedāvāt divslāņu diskus DVD+R DL vai DVD-R DL diskus. Jaunākās paaudzes DVD atskaņotāji un BluRay var atskaņot arī divslāņu diskus.

Cik ilgi mans ieraksts glabāsies DVD diskā?

Ieraksta saglabāšanas ilgums vispirms būs atkarīgs no sākotnējās DVD disku kvalitātes un no šī ražotāja noteiktā datu saglabāšanas ilguma. Starp labākajiem DVD ražotājiem ir Taiyo Yuden un Verbatim (Mitsubishi Chemical Corp). Ilgākai/kvalitatīvākai Jūsu videoieraksta saglabāšanai tiks lietoti tikai šo ražotāju diski. Ieraksta saglabāšanas ilgums DVD lielā mērā būs atkarīgs arī no disku uzglabāšanas apstākļiem.

Neatkarīgi testi liecina, ka reālais datu saglabāšanas ilgums ikdienas situācijā labākajiem DVD diskiem var būt robežās no 10 līdz 50 gadiem. Īpaši drošai datu saglabāšanai ierakstu vēlams pārkopēt vēl kāda cita ražotāja kvalitatīvā matricā (piem., ja sākotnēji ierakstīts ir Taiyo Yuden DVD, tad pārkopēt Verbatim DVD). Ik pēc 5-10 gadiem vēlams ierakstu pārrakstīt divās citās DVD matricās.
Lai izvairītos no dažādu dabas stihiju un citu „Force majore” tipa notikumu destruktīvās ietekmes, ieteicams veidot papildus DVD ierakstu kopijas un glabāt tās atšķirīgās vietās!

Kas ir DVD Video formāta temati (Titles)?

DVD Video formāta temati (Titles) nodrošina video sadalīšanu atbilstoši saturam pietiekami garos un tematiski pabeigtos gabaliņos. DVD tematus var pielīdzināt grāmatām, kur katrā ir savs stāsts. Tematu sadalījums ļauj uzreiz nonākt pie konkrētās ieraksta daļas. Teorētiski šādu tematu skaits vienā DVD diskā var būt līdz pat 99, taču praksē pārskatāmības un lietošanas ērtuma labad šis skaitlis bieži ir robežās no 1 līdz 6

Kas ir DVD nodaļas (Chapters)?

DVD nodaļas (Chapters) nodrošina materiāla indeksāciju DVD diskā. DVD Video diska nodaļas var pielīdzināt grāmatzīmēm, kas saliktas grāmatā tā, lai ātrāk varētu nonākt pie vajadzīgās lappuses. Reāli DVD nodaļas ļauj ātrāk piekļūt atsevišķam video fragmentam uz DVD diska. Tas nodrošina ērtāku izvēlētā video fragmenta atrašanu salīdzinot ar video kaseti, kur nepieciešams pārtīt lentu, lai sasniegtu konkrētu video epizodi.

Indeksācijas var būt divu veidu:
(1) automātiskās, kas katru video tematu sadala vienāda ilguma nodaļās (5 vai 10 min) neatkarīgi no tā satura. Tas ir bezmaksas standarta pakalpojums, ko Elemento vienmēr iekļauj pārrakstot no videokasetes uz DVD Video disku.
(2) ar roku koriģētās, kas katru video tematu sadala 2-12 nodaļām atkarībā no tā satura. Šis ir maksas pakalpojums atkarībā no nodaļu skaita un kasetes garuma.

Ievērojiet! Iedalījums tematos (Titles) un nodaļās (Chapters) ļauj skatīties ierakstu bez pārtraukumiem.

Kādi kasešu video formāti tiek konvertēti?

Šobrīd piedāvājam video konvertēšanu:
no analogajiem ierakstiem kasetēs VHS, VHS-C, SVHS, SVHS-C, Hi8 (8mm);
no digitālajiem ierakstiem kasetēs MiniDV (DV, DVCAM), Digital 8.

Pēc konvertēšanas video ir iespējams saņemt kādā no sekojošiem formātiem: DVD Video, MP4/x264, MPEG2, WMV, DivX vai kādā citā plaši izplatītā formātā.

Saspiests/kompresēts un nesaspiests/nekompresēts video

Diezgan bieži klienti paši vēlas parediģēt un apstrādāt videomateriālu pēc savām vēlmēm. Tāpēc piedāvājam ierakstu saņemt arī mazāk kompresētā DV AVI video formātā, taču jārēķinās, ka tāds  720×765 izšķirtspējas videomateriāls aizņems daudz vairāk vietas – viena stunda apm 14GB, turpretim DVD video maksimālā kvalitātē 4GB.

Lietojot vienu no modernākajiem video saspiešanas algoritmiem MP4/x264, standarta izšķirtspējas video var saspiest līdz apm. 2GB bez redzamiem kvalitātes zudumiem. Tiesa šis formāts nav sevišķi piemērots video rediģēšanai vai montēšanai.

Svarīga nianse – lūdzu iepriekš ziņojiet kādam nolūkam pārrakstiet video. Ja doma tikai skatīties, tad video tiek saspiests/kompresēts. Ja būs nepieciešams koriģēt un apstrādāt pēc savām vēlmēm – tad video tiek atstāts DV AVI formātā – tuvāk oriģinālam un tas aizņems daudz vairāk vietas uz diska.

Kādi modernie video formāti tiek konvertēti?

Ja ieraksts jums jau ir iekopēts datora ārējā cietajā diskā vai atrodas uz kameras cietā diska, SD/SDHC atmiņas kartes, tad varam piedāvāt video konvertēšanu no sekojošiem formātiem, Panasonic DVCPRO 50, DVCPRO HD, Panasonic AVC-Intra, Sony XDCAM, XDCAM HD, Sony XDCAM EX, JVC ProHD, AVCHD un HDV.

Pēc konvertēšanas video ir iespējams saņemt kādā no sekojošiem formātiem: DVD Video, MP4/x264, MPEG2, WMV, DivX vai kādā citā plaši izplatītā formātā.

Cik ilgā laikā tiks izpildīts mūsu pasūtījums?

Mūsu mērķis ir izpildīt Jūsu pasūtījumu divās līdz trīs dienās pēc pasūtījuma saņemšanas. Pasūtījuma izpildes laiks var arī  palielināties lielāka pieprasījuma periodos.